Hokejbal: První vítězství v sezóně

V sobotu 16. října se představili mladší žáci Buldoků v nových dresech v zápase proti celku z Horní Břízy.

Od samotného začátku hry bylo zřejmé, že si domácí nenechají ujít příležitost pro získání vítězství a posunu několika střelců v kanadském bodování. Ve 2. minutě otevřel skóre Hanzlík. V 10. minutě si zakombinovalo před brankou hostů trio Mráček, Hanzlík, Polánka a právě poslední jmenovaný úspěšně překonal gólmana. V poslední minutě úvodní třetiny se prosadil Strnad po přihrávce Matulky.

Ve druhé třetině Buldoci předváděli dobrou kombinační hru. Soupeř jen s velkou námahou vyhazoval míčky ze svého obranného pásma, přesto se nevzdával a bojoval. Zlom přišel v 19. minutě, kdy po samostatném úniku Mráček navyšoval na 4:0. O další minutu později Hanzlík vracel na obránce Rytíře a ten pohotovou tvrdou ranou od modrý vstřelil pátou branku.

Převážná část třetí třetiny se odehrávala v obranném pásmu Horní Břízy, kde byl při střelecké chuti kapitán Buldoků Tomáš Mráček. Během čtyř minutu třikrát zakončoval a jednou přihrával na závěrečnou devátou branku Polánkovi.

K prvnímu vítězství Buldoků v MČR řekl vedoucí týmu Václav Šůcha: „Je to krásný pocit vidět, jak se ti naši kluci radují z každého gólu. Určitě jsme šli do zápasu s tím, že musíme nad Břízou vyhrát, pokud nechceme dělat v soutěži druhé housle. V předchozích zápasech jsme nehráli špatně, ale na vítězství to nestačilo. Soupeři nám pomalu odskakují. V příštím zápase s Tatranem Třemešná musíme předvést ještě lepší výkon, abychom se posunuli v tabulce.“

HC Buldoci Stříbro tímto děkují všem sponzorům, kteří nemalým dílem přispěli na žákovský hokejbal, jmenovitě: JOKO – nábytek a koberce, Tesařství Tintěra, Reality Harvilla, SportBuldok.cz a GrafikStudio.cz

HC Buldoci Stříbro - TJ ZKZ Horní Bříza  9:0 (3:0,2:0,4:0)
Střely: 27:16, vyloučení: 0:0, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Sestava Buldoků: Nový, Rytíř, Šůcha, Mráček, Polánka, Hanzlík, Bárta, Kalčík, Blábol, Šilhan, Svoboda, Krejčí, Ebenhöh, Matulka, Strnad, Kopf, Kopet, Tintěra, Vladař