Pohár 1. ročníku BuldokCupu zůstal doma

V sobotu 4. června proběhl na stříbrském hřišti 1. roční hokejbalového turnaje mladších žáků. Své síly a schopnosti porovnaly týmy TJ ZKZ Horní Bříza, CSKA Karlovy Vary, HC Tachov a domácí HC Buldoci Stříbro.

Počasí tentokrát hráčům "přálo", i když v poledních hodinách se umělá plocha podobala více rozbouřenému moři, kde je vlna na vlně. A při teplotách 40°C na slunci, hráči předváděli obdivuhodný výkony. Bohužel je to důsledek nedodělaného stadionu, kde chybí zastřešení.

V prvním zápase proti Buldokům nastoupili hráči z Horní Břízy, kteří inkasovali v 1. minutě branku z hole Tintěry. Druhý gól si nechali domácí na poslední minutu první poloviny zápasu (pozn. turnaj se hrál 2x 12 min.), kdy samostatně zakončoval Hanzlík. Ve druhé časti zápasu překvapil po nahrávce Šůchy Strnad hostujícího brankáře. V 18. minutě nabídnul zakončení Ebenhöhovi Mráček, který o několik vteřin uzavřel skóre zápasu na konečných 5:0.

HC Buldoci Stříbro - TJ ZKZ Horní Bříza 5:0 (2:0,3:0)

Ve druhém zápase se proti sobě postavili HC Tachov a CSKA Karlovy Vary, kteří přijeli v minimální možném počtu 5+1. I přesto předváděli velmi pěkný výkon od samého začátku až do konce. Na konci druhé minuty se dostali do vedení po střele Valty. Tachovští se nenechali zlomit a nejdříve v 9. minutě vyrovnali po brance Hornofa a v 15. minutě se dostali do vedení zásluhou Fišera, které pojistil ve 22. minutě Černý.

HC Tachov - CSKA Karlovy Vary 3:1 (1:1,2:0)

Ve třetím zápase přišlo na řadu okresní derby. Stříbrští Buldoci měli ještě na paměti loňskou hořkou porážku, kdy je tachovští přehráli vysoko 11:3. Tentokrát ve 4. minutě velmi pohotově uklidil míč nahozený  Ebenhöhem nejmladší hráč v dresu Buldoků  Krejčí za záda tachovkého gólmana. Druhý gól si domácí nechali opět na poslední minutu první časti, když Hanzlík po přihrávce Mráčka zvyšoval na 2:0. Po přestávce tato dvojice předvedla parádní akci, když po vyhrané buly Hanzlík poslal míč zadovkou na Mráčka, okamžitě vystartoval a Mráček mu přes všechny hráče poslal míč lobem do samostatného úniku, který Hanzlík úspěšně zakončil. Ve 20 minutě Tachov snížil Černým, ale o minutu později Mráček vymetl pavučinu v horním rohu tachovské branky a stanovil konečný výsledek.

HC Buldoci Stříbro - HC Tachov 4:1 (2:0,2:1)

V zápase mezi Horní Břízou a Karlovými Vary se dlouho hrálo za bezbrankového stavu. První gól dal v 17. minutě Mareš z Horní Břízy, ale pět statečných varských hráčů se nevzdávalo a to se vyplatilo. Ve 23. minutě srovnali z hole Weisse a deset vteřin před koncem urval vítězství pro Karlovy Vary Diviš.

TJ ZKZ Horní Bříza - CSKA Karlovy Vary 1:2 (0:0,1:2)

V dalším zápase se tachovští okamžitě pustili do soupeře a v polovině první minuty vedli nad celkem z Horní Břízy po brance Gažíka. V  9. minutě zvyšoval Berčík  na 2:0. Hráči Horní Břízy se sice snažili o vyrovnání, ale nestačilo to na víc než na to, aby snížili ve 23. minutě na konečných 2:1.

HC Tachov - TJ ZKZ Horní Bříza 2:1 (2:0,0:1)

V posledním zápase turnaje čekal stříbrské Buldoky srdnatě hrající varský tým. Buldoci se zpočátku nedokázali dostat po delší přestávce do tempa a již nepředváděli tak pěknou hru jako v předchozích dvou zápasech. Přesto v 10. minutě Strnad překonal varského brankáře a o minutu později Hanzlík se opět uvolnil a po přihrávce Mráčka zvyšoval na 2:0. Na začátku poslední části Weiss snižoval, ale Buldoci již více soupeři nedovolili. Naopak Strnad pojistil vítězství v zápase i v turnaji ve 20. minutě.

CSKA Karlovy Vary - HC Buldoci Stříbro 1:3 (0:2,1:1)

Celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře. Všichni si užívali poslední zápasy sezóny, po které zbude mnoho krásných vzpomínek. Velkou poklonu sklidilo mužstvo Karlových Varů, kteří s minimálním kádrem přijeli a sehráli pěkné zápasy. Poděkování patří sponzorovi turnaje, mlékárně Ehrmann Stříbro s.r.o., který věnoval spoustu mléčných výrobků, o které se děti s chutí podělily.