Závěrečný zápas podzimní části byl propadákem

Utkání s Pískem, který ještě před dvěma koly zůstával s nulou na konci tabulky, čekalo stříbrské Buldoky. Ti na jih Čech přijížděli ze třetí příčky, domácí tým ale nastoupil do zápasu s touhou potvrdit předchozí výsledky. Už ve dvacáté vteřině ale prošel přes písecké obránce Bárta, zakončení ale nezvládl. Domácí po jeho akci dlouho žádnou šanci Buldokům nedopřáli a sami se pustili do útoku. Nejvíce branku hostí ohrožoval Šimůnek. Ten také v sedmé minutě rozehrál gólovou šanci Písku. Po Šimůnkově nahrávce se na stříbrského Bubeníčka řítil Muchl, ten ale nedokázal míček do branky protlačit, třetí dorážkou nakonec skóroval Matěj Hnyk. Domácí nepřestali tlačit ani v druhé části, v patnácté minutě zvýšil po nahrávce Konopy na 2:0 Šimon Hnyk. Otěží se poté chytili Buldoci, slibné šance si vydobili Bárta se Šůchou, Čapka ale překvapit nedokázali. V třetí třetině stačilo Písku jen jedno vhazování, které získal domácí Diviš. Míček poslal Šimůnkovi, který ho přesnou střelou uklidil za záda Bubeníčka. Domácí už za stavu 3:0 nezaváhali a Písek obhájil šestou příčku. Buldoci si naopak o jedno místo pohoršili.

Hodnocení trenéra Václav Šůchy: "Do Písku jsme odjeli značně oslabeni o klíčové hráče. Bohužel se na nás podepisuje absence tréninků na hřišti. Kluci, kteří na začátku sezóny mě překvapovali svým dobrým výkonem, nyní jsou v útlumu. Ztráta bodů nás možná bude stát možný postup do finále MČR SŽ. Teď máme ještě před sebou turnaj na Slovensku, tak uvidíme jak se nám tam bude dařit."

HC Švantlův Dvůr Písek – HC Buldoci Stříbro 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)