TMK připravuje projekty pro mladé brankáře

TMK - Hned několik projektů pro mladé brankaře připravuje v roce 2013 TMK. První z akcí, tedy dvoudenní camp pro reprezentační brankáře kategorií U14, U16 a U18 se již v první polovině ledna uskutečnil v hokejbalové hale v Plzni. Představme si ve stručnosti plánované akce a jejich termíny konání.

Campy pro reprezentační brankáře
Lednový camp pro reprezentační brankáře se uskutečnil za aktivní účasti a spolupráce kategorií U14, U16 a U18. Každý výběr doporučil pro společné dvoudenní soustředění kvartet brankařů, jejichž třífázovou přípravu koordinoval trenér Ondřej Almaši. Průběh soustředění, které je v obdobném formátu plánováno i na prosinec 2013, popisuje O.Almaši: „Opět jsme zachovali již osvědčený a dostatečně náročný formát třífázové přípravy. Kondiční jednotka spolu s jednotkou na hřišti v poměru 1:2, je dle mého názoru ideální. Úvodní kondiční vstup a jednotka na hřišti, byli spíše startovacího charakteru, zaměřili jsme se na jednoduchou statickou situaci se střelbou zejména na ruce a chytání holí v rozkleku. V neposlední řadě nesmím zapomenout na trénink obratnosti a postřehu - chytání tenisáků a reakčních míčků. Na hřišti jsme na druhý den zařadili již situace s přihrávkou – poziční hra a vykrývání úhlu a další různé herní situace. Jak je dobrým zvykem, večer jsme si zpestřili videorozborem z uplynulého dne“.

Únorový camp na téma „Rozvoj brankářské techniky“
Dva tréninkové dny tematicky zaměřené na „Rozvoj brankářské techniky“ jsou pro brankáře všech věkových skupin a výkonnostních tříd připraveno v únoru. Camp se uskuteční v Pardubicích 9 a 10.2, výhodou projektu je skutečnost, že celý program se odehrává v tělocvičně, kam mají brankáři volný přístup i ve výstroji. Nedílnou součástí je natáčení všech tréninkových jednotek, které jsou v závěru tréninkového dne rozebírány jako zpětná vazba všem účastníkům včetně doporučení čemu se věnovat v navazující přípravě.

Termín akce: 9 a 10.2.2013
Místo konání: Pardubice
Určeno pro brankáře: ročníků narození 1994, 1995 a mladší
Termín uzávěrky přihlášek: 4.2.2013

„Propozice – Rozvoj brankářské techniky“ (odkaz soubor)

„Pozvánka – Rozvoj brankářské techniky“ (odkaz soubor)

(odkaz soubor)Regionální jednodenní campy Brankářské školy
Přípravné campy Brankářské školy zamíří v jarních měsících do regionálních středisek, cílem je přiblížit se s projektem k jednotlivým účastníkům a umožnit tak účast na campu brankařů širší skupině mladých brankařů. O jednodenních akcích školy pro brankáře říká více Jaroslav Badzik: „TMK ČMSHb přichází s dalším projektem pro brankáře. V loňském roce proběhl v Pardubicích seminář pro trenéry brankářů a letos chceme brankařskou specializaci přiblížit i samotným brankářům, protože se v klubech zatím moc této činnosti nevěnuje dostatečná pozornost. Nejen mladí brankáři, ale i případní trenéři budou tak mít možnost zhlednout či na vlastní kůži prožít kvalifikovaný brankařský trénink pod vedením zkušených trenérů“.

Předběžné termíny a místa konání regionálních campů:
8.3.2013 – hala Plzeň – pro brankáře z regionů Západ a Jih
5.4.2013 – hřiště Praha Hostivař – pro brankáře z regionů Střed a Sever
26.4.2013 – camp pro východní Čechy
Květen 2013 – camp na Moravě

Detailní informace, podrobnosti a propozice regionálních brankařských campů budou zveřejněny v nejbližší době.