SŽ: Litice sfoukli Buldoky jako svíčku

V neděli přivítali stříbrští obávaného soupeře na domácím hřišti. Podmínky nakonec byly optimální, po ranním odklízení sněhu plocha krásně vyschla a tak se do sebe oba celky mohli pustit.
Buldoci v předchozím zápase na hřišti soupeře padli 7:0 a tak si byli vědomi co je čeká. Prakticky dokázali držet čisté konto celou třetinu, bohužel v závěru během minuty a půl přišla golová smršť. Litice nasázeli tři rychlé branky.
Ve druhé třetině upravená sestava opět bojovala a dokonce dokázala snížit na 1:3, ale pak přišlo nepříjemné odstoupení Hanzlíka a první útočná řada se rozpadla. Hurikán z Litici opět zařádil a trestal nepozornou obranu domácích hned čtyřikrát.
Ve třetí třetině už se snažili domácí dohrát zápas důstojným způsobem, protože bylo rozhodnuto.
Hodnocení trenéra: "Věděli jsme, že to bude těžký. Bohužel kluci nehráli to co jsme si před zápasem domluvili. Hráli pořád dopředu a nechávali volnou cestu soupeři. Měli hrát se zajištěnou obranou s jedním maximálně se dvěma hráči v útoku. Se soupeři jako jsou Litice to jinak nejde. Navíc obránci dělali velké chyby. Špatně si zpracovávali míček a rozehrávali až když je soupeř atakoval. Byl to úplně jiný výkon než v předchozím zápase s Dobřany. Bohužel se na výsledku podepsala i zdravotní indispozice Tomáše Hanzlíka a jeho nasledné odstoupení ze zápasu. Doufám, že si kluci svoje chyby uvědomí a nebudou je opakovat."

HC Buldoci Stříbro v. HBC Plzeň-Litice 2:10   (0:3,1:4,1:3)
Detail zápasu zde