SŽ: Buldoci zařídili první porážku mistrovskému celku

Buldoci nastupovali do zápasu proti dobřanským Snackům s velkým respektem. Vždyť je to jediný tým, se kterým jako jediným týmem v soutěži mají 100% zápornou bilaci. Navíc se jedná o tým, který se stal v loňské sezóně Mistrem ČR.

V prní třetině napravil své vyloučení Mráček a poslal domácí tým k překvapení všech diváků i jich samotných do vedení. Soupeř však dokázal v polovině třetiny odpovědět, když stříbrská obrana nechala trestuhodně dva hráče před samotným gólmanem.

Druhá třetina patřila jen domácím hráčům. Nejdříve Hanzlík se vetřel v oslabení do rozehrávky za brankou mezi brankáře a obránce, ukořistěný míček hbitě dopravil do prázdné branky. Tři minuty na to opět po návratu z tresné lavice Mráček v brejku trestal rozhozené mužstvo z Dobřan. Na 4:1 zvyšoval parádní střelou pod víko Polánka, když mu velmi šikovně vybojoval míč Kopf. Aby toho nebylo dost, tak Mráček znovu trestal z brejku a Buldoci vyhrávali 5:1. Bohužel za chvili nedokázal sklidnit neposedný míček Kořínek a ten se pomalu dokutálel do branky, 5:2.

Třetí třetina se hrála ve velmi rychlém tempu. Dobřany začali hodně zlobit a stříbrští svojí nedisciplinovaností se nechali zbytečně vylučovat. Čehož zkušený tým dvakrát využil a dotáhnul se na rozdíl jedné branky. Rázem se Buldoci začali bát o výsledek. Dobřany velmi rychle přidali vyrovnavací branku. A necelé tři minuty před závěrečnou sirénou začali Buldoci znovu urputně bojovat, bohužel svůj závěrečný tlak nedokázali proměnit ve tříbodové vítězství.

V následném samostatném střílení byli Buldoci uspěšnější a tak se nakonec mohli radovat z první výhry nad týmem z Dobřan.

Hodnocení trenéra: "Průběh zápasu a výkon kluků mě hodně překvapil. Před zápasem bych byl velmi rád alespoň za jeden bod. To že dokážeme s tak silným soupeřem hrát 5:1, jsem nečekal. Smůla je, že jsme se hloupými fauly připravili o skvělý výsledek. Doufám, že se z toho kluci ponaučí. Jinak musím pochválit celý tým, který opravdu bojoval a chtěl vyhrát. Všichni kluci chtěli hrát, všichni jeli na plno."

HC Buldoci Stříbro - TJ Snack Dobřany 6:5 ss (1:1,4:1,0:3 - 1:0)
Střely: 19:21, vyloučení: 6:0, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 1:0