Starší žáci doma vysoce přehráli jindřichohradecký Olymp

Po zimní pauze na domácím hřišti, přivítali Buldoci soupeře z jihu Čech, který se letos trápí na dně tabulky skupiny Jih, západ. Od úvodního vhazování bylo zřejmé, jakým směrem se zápas bude ubírat. V 16 vteřině poprvé po pěkné akci překonal Bárta brankáře Olympu. Jindřichohradečtí jen marně hledali způsob, jakým by domácí hráče zastavili. Především první pětka ve složení Bárta (4+0), Kalčík (1+7), Berčík (5+2), Šůcha (1+2), Šilhán (1+4), nedala hostím žádnou šanci a nastřílela Olympu 12 branek. Stříbrští si tak připsali další tři body do tabulky a upevnili si třetí příčku. V neděli večer je čeká v plzeňské hale soupeř z opačné strany tabulky, zatím neporažený tým HBC Plzeň. I zde se stříbrský celek pokusí o co nejlepší výsledek.

Hodnocení trenéra: „Přípravy na zápas byli pro nás hodně hektické, celý týden jsme makali na přeměně plochy a včera ve tři odpoledne jsme měli hotovo. Večer ještě někteří hráči společně s muži si dali jeden trénink. Dnešní zápas jsme nechtěli nikterak podcenit, víme, že musíme makat každý zápas a neztratit žádný bod. Ve vítězství jsme věřili, ale nečekal jsem tak jednoznačný průběh. První pětka splnila to, co jsme si řekli.  Horší už byl výkon druhé a třetí pětky. Tady někteří hráči musí na sobě hodně zapracovat. Měli velké problémy s kombinací a také se samotným nasazením. To co dnes stačilo na soupeře, může být proti Plzni velký problém. Dnešní výkon gólmana Bubeníčka nelze vůbec hodnotit, protože neměl ani jeden zákrok.“

HC Buldoci Stříbro - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 13:0 (4:0,6:0,3:0)
střely: 32:0 vyloučení 1:1 využití 0:0

Sestava: Bubeníček R. (Sládek) – Šilhán, Šůcha, Hrad, Kopet – Bárta, Kalčík, Berčík, Kopf, Bubeníček L., Tintěra, Rejda, Svoboda