První finálové klání vyznělo pro Buldoky vítězně.

HC Buldoci Stříbro – Tatran Přimda 5:2/2:1,0:0,3:1/

9.04.2011 18:45

V sobotním finálovém duelu na tachovském ledě se představil celek z podhradí Tatran Přimda. Ten který s Buldoky hraje hokej vždy kvalitní. Od začátku akce střídala akci na obou stranách, ale skórovat se nepodařilo nikomu. Do vyložených šancí se Buldoci dostávali častěji, ovšem v kleci hostí bravurně čelil výborný Andrle. A také proto udeřilo na druhé straně. To když puk si vyměnil Malý s Poznánem a ten zakončil 0:1. Buldoci nebyli zaskočeni naopak. Po dvou nájezdech, kdy se ještě zatřeloval, zužitkoval pro sebe přihrávku od Staňka, při přesilovce, najíždějící Beneš a srovnall skóre zápasu v 11.minutě 1:1. Plejáda příležitostí zahozených či zlikvidovaných na obou stranách však vzala za své v 18.minutě. Přesilovou hru zakončil dorážkou Červenka z přihrání Staňka 2:1. Rovněž soupeř se znovu činil, avšak Packan na druhé straně držel Buldoky dál.

Druhé dějství přineslo jen lopotnou snahu než líbivý hokej. S tím obě mužstva počítala a podle toho se také hra odvíjela dále. Přesto ani jedno mužstvo nezměnilo skóre a nadále přetrvával stav z první třetiny.

Ve třetí třetině nejprve potrestal faul hostujícího hráče Sládek, kterému asistoval agilní Beneš 3:1. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Kýžený úspěch přinesla až minuta 50, ve které Bárta nalil Staňkovi a ten překonal dobře chytajícího Andrleho 4:1. Po tomto momentu hráči Tatranu znervózněli a snažili se zápas, který jim protékal mezi prsty zachytit. Podařilo se jim snížit opět Poznánem, kterému asistoval Salač 4:2. To ale pro hosty bylo pozdě. Ještě vyfasovali pár trestných minut při snaze o zvrácení stavu v utkání. A tak hostům vstřelil v závěru zápasu ještě jednu branku Sládek po samostatné akci a stanovil tak konečnou podobu  výsledku prvního utkání na 5:2 .                                                                                 (pb)

"Hrálo se vyrovnané utkání se spoustou nečistých zákroků. Rozhodčí nastalé situace v zápase troufnu si říci uhlídal. Jsem spokojený s výsledkem, kterým jsme udělali však jen půlku. Musíme se připravit na další utkání, které nás čeká již tento pátek." hodnotil první finalový zápas trenér Bobr

Branky domácí:10:35 Beneš/Staněk/,17:41 Červenka/Staněk/, 44:08 Sládek/Beneš/, 49:58 Staněk/Bárta/, 58:59 Sládek

Branky hosté:26:59 Poznán/Malý/,57:36 Poznán/Salač L.

Buldoci:Packan, Houdek,Bobr,Šůcha,Staněk,Bárta,Červernka, Polívka,Dráždil,Beneš, Sládek, Panuška

Tatran:Andrle, Laurenčík, Růžička, Šnajdr, Salač E.,Salač L., Malý, Dlouhý, Vejvoda, Poznán, Koryťák

Vyloučení  8:12, z toho 10-min OT z mužstva Přimdy Růžička a Poznán