Parádní zákroky Sládka nestačily

V neděli stříbrští mladší dorostenci podlehli Alpiqu Kladno 3:0. Na hřiště soupeře odcestovali ve značně oslabené sestavě, což se samozřejmě odrazilo na samotném výkonu. Přesto dlouho dokázali vzdorovat Alpiqu, který poprvé skóroval v 11. minutě zápasu po střele Procházky. V prostřední části nedokázali kladenští hráči překonat stříbrského gólmana Sládka, který držel naději týmu na možnost zisku alespoň jednoho bodu. Několik málo možností si Buldoci dokázali vypracovat, ale chybělo trochu štěstí. Asi největší šanci měl Bárta po přihrávce Slámy, když po střele ležel míček chvilku nekontrolovatelně těsně u brankové čáry. Ve třetí třetině využil Procházka chyb stříbrské obrany a radoval se z hattricku. Slabá střelecká produktivita Buldoků nestačila ani na korekci skóre zápasu.

Hodnocení trenéra Václava Šůchy: „Dnešní sestava předvedla asi své maximum. Chybělo nám 8 klíčových hráčů. Většinu z nich trápí zranění nebo nemoc. Parádní zákroky předvedl Radek Sládek, který nás hodně podržel. Bohužel to vyšlo na prázdno. Ve slepené sestavě byla vidět nesehranost, ta se nejvíce projevila v obraně. I přesto, že už jsme ztratili naději na finále, musím většinu kluků pochválit za nasazení v zápase.“

HBC ALPIQ Kladno — HC Buldoci Stříbro   3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Střely: 28:8 Vyloučení: 3:4 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0