MŽ: Buldoci příjemně překvapili na turnaji

Mladí stříbrští Buldoci využili nabídky účasti na turnaji mladších žáků v hokejbalu, který se konal v sobotu 2. února v plzeňské hokejbalové hale. 4. ročníku O pohár starosty MO Plzeň 1 se zúčastnili týmy HBC Škoda Plzeň, HBC Alpiq Kladno, HC ŠD Písek a HBC Pento Most.

Stříbrští jeli na turnaj vyzkoušet si zahrát skupinu mladších žáků, ve které v sezóně nenastupují z důvodu širšího věkového rozložení týmu. Na turnaj dorazili s devíti hráči a dvěma brankáři, což u soupeřů mohlo vzbuzovat lehké úsměvy. Většina týmů s přehledem postavila tři kompletní řady.

V prvním utkání nastoupili Budloci proti domácí škodovce. Zápas to byl velkému překvapení vyrovnaný. Budloci se dokonce ujali jedno brankového vedení, které si v samotném závěru pojistili do prázdné branky.

V druhém duelu se utkali s favorizovaným týmem turnaje s kladenským Alpiqem. Tento zápas se stříbrským hokejbalistům povedl asi nejlépe ze všech. Všichni hráči srdnatě bojovali o každý míček. Nenechali soupeře tvořit si svoji hru. V první půli (pozn. Turnaj se hrál 2x12min.) se dokonce ujali vedení a kladenští trenéři hnali své svěřence k lepším výkonům. To se jim ve druhé části také povedlo, když dvěma rychlými brankami otočili skóre zápasu. Buldoci však zbraně nesložili a vyrovnali na 2:2. V závěru měli stříbrští tři slušné brejky, ale nepovedlo se jim je využít. Přesto měli velkou radost s remízy, vždyť Kladno ve své skupině patří k nejlepším.

Odpoledne čekal na Buldoky písecký tým posílený o tři českobudějovické hráče. V první polovině kluci a holka dokázali držet krok a příznivý výsledek 1:2. Bohužel ve druhé části se písečtí rozjeli a nasázeli dalších pět branek.

V posledním zápase nastoupili proti nejslabšímu týmu turnaje, který do té chvíle dostal od každého soupeře řádnou nadílku. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Po dvanácti minutách prohrával Most 4:0 a jen díky dobrým zásahům gólmana nebylo skóre vyšší. Závěru chtěli hráči Buldoků si připsat každý na svůj účet ještě nějaký bodík, a čím více se snažili, tím měně se jim dařila koncovka.

Hodnocení trenéra Václav Šůchy: „Náš tým mě příjemně překvapil a myslím nejen mě. Chtěl jsem vyzkoušet, jak jsou na tom hráči ve své věkové kategorii. Kvůli zbytku týmu v sezóně hrajeme ve skupině starších žáků. I když v Plzni nakonec nebyli všichni naši mladší žáci a nemohli jsme hrát ani na dvě kompletní řady, dokázali jsme vybojovat druhé místo. Pro mě jako trenéra týmu, který nemá moc zkušeností z hokejbalu oproti všem soupeřům, je to o to cennější.“

Konečný pořadí:
1. HC ŠD Písek           12b.
2. HC Buldoci Stříbro     7b.
3. HBC Škoda Plzeň      6b.
4. HBC Alpiq Kladno      4b.
5. HBC Penta Most        0b.

Výsledky turnaje:
Plzeň - Stříbro 0:2 (0:0,0:2)
Písek - Most 0:12 (0:3,0:9)
Stříbro - Kladno 2:2 (1:0,1:2)
Plzeň - Písek 1:2 (0:1,1:1)
Kladno - Most 10:1 (3:1,7:0)
Stříbro - Písek 2:7 (1:3,1:4)
Most - Plzeň 1:7 (1:6,0:1)
Písek - Kladno 5:2 (2:1,3:1)
Most - Stříbro 0:6 (0:4,0:2)
Kladno - Plzeň 1:4 (0:3,1:1)