Muži poprvé bodovali, mladší dorost propadl

V sobotu 10. října hokejbalové "A" poprvé bodovalo, když porazilo HBC Plzeň - Litice 6:4. Naopak mladší dorost propadl 2:4 v zápase proti HBC Nové Strašecí, kde po většinu hrací doby dominoval .

Ačko nastoupilo neúplné sestavě proti favorizovanému soupeři z Plzně. Plzeňští hokejbalisté dokázali vyvinout na domácí velký tlak a byli to oni, kteří většinou měli v držení míček. Nedokázali však proměňovat vyložené šance, které pokud mířily na branku, končily ve shromáždi těl soupeře nebo je bravurně zneškodnil dorostenecký gólman Kořínek. Na druhou stranu hosté nedokázali zastavit souhru Jana Šůchy a Radka Burdy, kteří pohlednou kombinací  připsali na konto domácích pět branek.

Krátce zhodnotil utkání hrající trenér Radek Burda: "Oni hráli a my dávali góly. Spolupráce s Honzou mi náramně sedí, dokážeme si přihrát a to na soupeře platilo. Musím uznat, že jsme měli také velké štěstí, protože soupeř měl velký počet šancí, které neproměnil."

HC Buldoci Stříbro - HBC Plzeň - Litice 6:4 (2:0,2:2,2:2)
Střely na branku: 28:36, Vyloučení: 7:6, Využití 2:3, Br. v oslabení: 0:0

Branky a přihrávky: 14. J.Šůcha(Burda, Hrad), 15. Hanzlík (Burda, J.Šůcha), 18. J.Šůcha (Burda), 22. Burda (J.Šůcha), 43. Burda (J.Šůcha), 44. Holák - 21. ?? , 29. ??, 42. ??,45 ??.
?? - nelze vyčíst z kopie zápisu

Mladší dorost nastoupil proti papírově i početně slabšímu soupeři. Strašecí dorazilo ze sedmi hráči v poli z čehož pět bylo starších žáků. Bohužel hned ve druhé minutě utkání zaskočilo domací Buldoky povedenou brejkovou akcí v podání Hamouze, který v brance Kořínkovi nedal šanci. Jako přes kopírák zopakoval tentýž hráč to samé o tři minuty později.
Buldoci dokázali ještě v závěru první třetiny snížit stav zápasu a v první minutě druhé třetiny vyrovnat, ale od té chvíle se jen trápili v samotné koncovce před soupeřovo brankou. Ačkoliv nepustili hosty k míčku, sami nedokázali překonat zával před brankou. Ve třetí třetině ve vlastním oslabení tlačili soupeře, ten však využil nepřesnosti při přihrávce o opět Hamouz byl po brejku stoprocentní. V závěru Buldoci zkusili krajní variantu hry bez brankáře. A i tentokrát jediný střelec hostí zpečetil ostudnou porážku stříbrských mladíků.

Hodnocení trenéra V. Šůchy: "Tento zápas byl opakem dopoledního duelu mužů, my jsme hráli, oni dávali góly. Náš gólman si asi svoji lepší formu vybral předchozím zápase, kde zachytal výborně. V tomto zápase tým po chybách obrany vůbec nepodržel. Vím, že je těžký udržet koncentraci po celý zápas, když 99% času jen sleduje hru z dálky. Na druhou stranu nechci házet vinu jen brankáře, v útoku jsme nedokážeme využít převahy ve hře. Neustále se snažíme dovést míček až k samotnému brankáři. Proti takovému soupeři v této sestavě je i 24 střel se dvěma zásahy hrozivě málo. Doufám, že si z toho vezmeme ponaučení a podobné chyby nebudeme opakovat."

HC Buldoci Stříbro - HBC Nové Strašecí 2:4 (1:2,10:,0:2)
Střely na branku: 24:11, Vyloučení: 2:3, Využití 1:1, Br. v oslabení: 0:0

Branky a přihrávky: 13. Šlehofer (Matoušek, Belfín), 16. Kalčík (Šilhán, Hrad) - 2.Hamouz (Cinke), 5. Hamouz (K.Šneberk), 35. Hamouz (Cinke), 45. Hamouz