Musíme bojovat až do konce

V sobotu 25. dubna si mohli stříbrští Buldoci pojistit přímý postup na republikové finále MČR starších žáků. Čekal je však těžký zápas na jihu Čech proti Písku. Domácí tým, který v jarní části se dotáhl do nadstavbové části, stříbrským nedovolil zisk potřebných bodů.

V první třetině probíhala hra bez jakýchkoliv komplikací s šancemi na obou stranách hřiště. Bohužel Buldoci dvě sekundy před konce oslabení zaviněné Kalčíkem inkasovali gól po hrubé chybě Šůchy.

Ve druhé třetině se vzájemné souboje vyostřovaly, velký podíl na tom měla dvojice rozhodčí, kteří praktikovali dvojí metr posuzování zákroků. Což mělo za následek výrazné oslabení hostů. Domácí potrestaly i druhou chybu před brankou, když se písecký hráč jako první ujmul míčku po v hozené buly, který se motal pod nohami
Šilhána.

Velké nasazení Buldoků bylo paralyzováno po neuznání branky, kdy rozhodčí argumentoval tím, že branka byla posunutá před dosažením gólu. Buldoci si vytvořili ještě několik slibných akcí, ale žádnou se jim nepodařilo proměnit. Navíc následovali další tresty, které neumožnily Buldokům vytvořit větší tlak na soupeře.

Vyjádření trenéra Václava Šůchy: "Samozřejmě jsme potřebovali vyhrát, abychom v klidu dohráli nadstavbu. Bohužel jsem velmi zklamaný výkonem obou rozhodčích. Zápas jsme natáčeli dvěma kamerami. Několikrát jsem si prošel záznam a mrzí mě, že se v žákovské kategorii takto píská. Netvrdím, že naši hráči byli vyloučeni neprávem, ale zákroky, která nám byly písknuty, soupeři v pohodě procházely. V sestřihu to může každý sám posoudit. Co se týče neuznané branky, je vidět z pořízeného video záznamu, že došlo k posunutí branky samotným gólmanem. Nám samozřejmě pořád zůstává šance na postup, i když právě Písek, který v neděli si připsal ještě vítězství na první Plzní, se přiblížil na dva body. Musíme bojovat až do konce."

HC Švantlův Dvůr Písek - HC Buldoci Stříbro 2:0 (1:0,1:0,0:0)