LH: V exhibici Buldoci ubránili Špačka

Buldoci ubránili Špačka

V sobotu 9.2.2013 se ve Stříbře hokejovým fanouškům servírovalo sváteční menu.

V exhibičním zápase hostili místní Buldoci hvězdami prošpikovaný tým HC ŠKODA PLZEŇ OLD BOYS. Pro stříbrskou ledovou plochu se tato „zimní klasika" pod otevřeným nebem stává tradicí, atraktivní duel s plzeňskými veterány se zde konal již podruhé. Opět šlo zejména o propagaci hokeje a podporu dobročinnosti.

Plzeňská stará garda dorazila ve velmi silné sestavě na čele s olympijským vítězem z Nagana a trojnásobným mistrem světa Jaroslavem Špačkem, jenž teprve loni ukončil aktivní kariéru v NHL. Nemoc nakonec nepustila na led dlouholetého kapitána Škodovky a extraligového rekordmana v počtu odehraných zápasů Josefa Řezníčka, který tak sledoval utkání pouze ze střídačky. Obranu Plzně místo něj tvrdili Jaroslav Hraběta s bývalým reprezentantem Jiřím Jonákem, bronzovým medailistou z MS 1992 v Praze. Do čela útoku hostů se pak postavili ligoví matadoři Petr Setikovský a Jiří Beránek.

Zápas byl zejména pro domácí Buldoky prestižní záležitostí, do svého soupeře se zakousli a byl jich plný led. Hosté však ukazovali, že ze svého umění nic nezapomněli. Aktivitě domácích čelili jak dobrým pohybem, tak technickou hrou. Přesto se Buldoci dostávali do šancí, které jim ovšem mařil hostující gólman Michal Mařík. Dlouholetý extraligový brankář a bývalý juniorský reprezentant ukazoval svou třídu, a domácím nakonec povolil pouze čestný úspěch, když ho překonal z trestného střílení Martin Sládek. Přestože buldočí defenzíva statečně bojovala, a až do 12. minuty nedovolila hostům skórovat, s postupem času se začala drolit pod tlakem plzeňských matadorů. Ti se v gentlemansky hraném střetnutí stále více prosazovali precizními kombinacemi, které sice bavily publikum, ale pro domácí branku přinášely stálé ohrožení. Hosté se nakonec prosadili i střelecky a zvítězili 1 : 13.

Buldoci proti silnému soupeři podali statečný výkon. Může je hřát i fakt, že nedovolili skórovat hvězdnému Jaroslavu Špačkovi. Zlatý hoch z Nagana se naštěstí svým střeleckým neúspěchem nijak netrápil, a po zápase s úsměvem pózoval všem zájemcům o společnou fotku. Hráči také stihli pobavit sebe i diváky soutěžemi v samostatných nájezdech a v rychlobruslení.

Návštěvníci zimního stadiónu ve Stříbře strávili příjemné odpoledne. Viděli zblízka hokejové legendy a podpořili dobrou věc, protože výtěžek utkání bude věnován na charitativní účely občanům města Stříbra.

Exhibiční utkání Winter Classic Stříbro 9.2.2013 (3 x 15 min):

HC BULDOCI STŘÍBRO - HC ŠKODA PLZEŇ OLD BOYS  1:13 (0:1, 1:7, 0:5)

Branky: Sládek - Beránek 3, Setikovský 2, Vakeš 2, Barchánek 2, Jonák, Neubauer, Lučan, Hraběta. Rozhodčí: Lokajíček, Beneš.

Stříbro: Packan, Besta - Houdek, Dráždil, Holák, Červenka - Staněk, Šůcha, Černoch, Sládek, Panuška, Polívka, Seknička, Konfršt. Trenér: Bobr.

Plzeň: Mařík - Jonák, Soukup, Hraběta, Špaček - Vakeš, Setikovský, Neubauer, Barchánek, Beránek, Lučan. Trenér: Haber.

Ohlasy po utkání:

Jaroslav Špaček: Zápas proběhl v pohodě. Čekal jsem tu horší podmínky. Nakonec počasí přálo, led byl kvalitní a nevadilo ani drobné sněžení. Při Winter Classic v Buffalu nám hustě sněžilo a sníh se musel odklízet po každých deseti minutách hry.

Petr Setikovský: Líbilo se nám tu, zápas jsme si docela užili. Snad jsme hrou potěšili i diváky, kteří se na nás přišli podívat.

Zdeněk Haber: Nakonec jsem se nechal přemluvit ke koučování téhle party. Chodíme na led jednou týdně. Je to s nimi ale těžké, trénovat se jim už moc nechce, stále se na něco vymlouvají, jednou jsou to zdravotní problémy, pak zase pracovní povinnosti...