Jihočeský mistr Buldoky nepřemohl

V sobotu 27. září stříbrští hokejbalisté sehráli dva mistrovské zápasy na domácím hřišti.

Nejdříve nastoupili starší žáci proti loňským mistrům Jihočeského kraje HC ŠD Písek v MČR skupiny Jih, Západ. Hosté přivezli opravdu početnou sestavu, naopak domácí byli oslabeni o několik marodů. Přesto si stříbrští Buldoci dokázali celkem s přehledem dojít pro první vítězství v sezóně.
První třetina byla hodně opatrná s obou stran, ani jeden tým se nechtěl dopustit vážné chyby. Vedení se ujali domácí až v průběhu druhé třetiny po brance Šilhána. Tento stav vydržel až do třetí třetiny, když využil parádní přihrávku Bárty Homolka a pojistil vedení domácích na konečných 2:0.

Hodnocení trenéra Václava Šůchy:“ Dnešní výkon kluků byl mnohem lepší nežli minulý týden proti Suchdoly. Celý tým měl obrovskou chuť a po první brance z nich spadla nervozita, zapříčiněná tím, že musí čelit reprezentačnímu brankáři. Zbytečně jsme neztráceli útočné pásmo, a pokud soupeř útočil, tak brankář tým podržel. S přibývajícím časem jsme získávali čím dál více ze hry a výsledek jsme si dokázali pohlídat. Doufám, že podobný výkon předvedeme i příští týden, kdy doma přivítáme lídra a favorita skupiny HBC Plzeň.“

HC Buldoci Stříbro — HC Švantlův Dvůr Písek 2:0 (0:0,1:0,1:0)
Střely: 20:19; Vyloučení: 5:2; Využití: 0:0; Oslabení: 0:0

Sestava: Bubeníček R. – Šůcha, Marek, Kopet, Hrad – Homolka, Krejčí, Kalčík, Bárta, Berčík, Šilhán, Kopf

Po starších žácích nastoupili na hřiště muži hrající krajskou ligu proti TJ ZKZ Horní Bříza „B“. Do zápasu vstoupili Buldoci aktivněji. Měli na hřišti herní převahu a soupeře jednoznačně v první třetině přestříleli. Bohužel v závěru této třetiny obdrželi čtyři slepené branky. Horní Bříze na to stačilo pouhých šest střel. Ani výměna brankářů nepomohla zastavit produktivitu hostí, se dostali dokonce na rozdíl šesti branek. Samotnému výkonu domácího týmu nepomohlo zbytečné vylučování Burdy (8TM) a Sládka (4TM). Na konci utkání se tak mohla Horní Bříza radovat z vítězství 9:4.

Hodnocení trenéra Václava Šůchy:“ Sice jsme byli na začátku aktivnější, ale dnešní výkon brankářů týmu vůbec nepomohl. Pro oba brankáře jsou to první zkušenosti v soutěži mužů. Doufejme, že na příště to bude už jen lepší. Jako větší problém vidím to, že se necháme rozhodit některými výroky rozhodčích. Někteří hráči tak zbytečně diskutují s nimi skoro při každém přerušení, což nám vůbec nepomáhá. To musíme změnit. Navíc v útočném pásmu hodně kombinujeme a chybí nám větší důraz před brankou.“

HC Buldoci Stříbro — TJ ZKZ Horní Bříza 4:9 (0:4,2:3,2:2)
Střely: 30:11; Vyloučení: 6:8; Využití: 0:2; Oslabení: 0:2
Sestava: Kořínek, Černoch T. – Holák, Šůcha V., Sláma J., Sláma O., Červenka – Černoch D., Růžička, Krejčí, Hanzlík, Sládek, Syrový, Burda