Hokejbal MŽ: Buldoci si přivezli z Budějovic bohatou nadílku

V sobotu putovali Buldoci k nejvzdálenějšímu soupeři v soutěži, do Českých Budějovic. Čekal je tam tým z čela tabulky, a tak se dal předpokládat i vývoj zápasu. Pedagogs České Budějovice pravidelně přehrávají ostatní týmy vysokým rozdílem.

Pedagogové vletěli do Buldoků hned po první vhozené buli. Stříbrský brankář nemohl vzhledem k svému věku konkurovat tvrdým střelám soupeře. A když obraná taktika nepomohla, začali Buldoci hrát otevřený hokejbal. Tím se povedlo zastavit nepřetržitý tlak soupeře.

Ve druhé třetině se dokonce hra vyrovnala a stříbrští hráči si dělali ještě naději na zvrat v zápase.

To však domací tým nepřipustil a ztrátu každého míčku buldoků v útočném pásmu, trestal úspěšnými protiútoky.

Komentář trenéra: "Pedagogové byli jednoznačně lepší. Nedokazali jsme umírnit jejich tvrdé střely. Mají vyrovnaný tým plný šikovných kluků. Přesto musím většinu hráčů pochválit, ačkoliv to podle skóre nevypadá, bojovali na maximum."

SK Pedagog České Budějovice - HC Buldoci Stříbro 16:2 (5:1,2:1,9:0)

Střely: 28:8, vyloučení: 6:1, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 1:0