Hokej: V prvním semifinálovém klání na vítězné vlně Buldoci.

Buldoci Stříbro - Sokol Díly 11:1/4:0,6:0,1:1/

27.03.2011 16:30

V nedělním utkání na tachovském ledě se představil obávaný celek Sokol Díly, který domácím v posledním kole uštědřil lekci z efektivity. Od začátku však hosté tahali za kratší konec a také to bylo znát na přibývajícím skore zápasu, které se s pravidelnou přesností měnilo. Nejprve s elegatností sobě vlastní předvedli Šůcha a střelec Staněk dvě brilantní akce zakončené brankou 2:0. Zvýšil střelou mezi kruhy najíždějící Bárta na 3:0. A třetinu uzavřel pohlednou doklepnutou střelou Černoch 4:0.

Buldoci nenechali nikoho na pochybách, že snad by mohlo dojít ke zvratu v utkání a pustili se do soupeře znovu. Kapitán Staněk si solovou akcí vzpomněl na léta v žákovském usilí mezi kuželi a upravil na 5:0. Opět za 4.minuty ukázkovou spolupráci Šůcha-Staněk zakončil šutér na 6:0. Domácí hráli uvolněně a nedopouštěli se zbytečných chyb v obraně. Při chuti byl také Panuška, kterému naservíroval Dráždil 7:0. Po této brance hosté vyměnnili golmana, který ovšem nebyl rozjetým Buldokům překážkou. Solidní výlet Houdka dorazil do sítě Brunclík 8:0. A na hrozivých 9:0 nemohl završit nikdo povolanější než Staněk. Deklasovaným hostům připravili dárek do šaten Šůcha se Staňkem v podobě čisté desítky 10:0.

Do závěrečné třetiny nastupovali oba týmy s jasným cílem a také tomu dostáli. Hosté udrželi neúnosný stav tak, aby nenarůstal a Buldoci si udrželi čisté konto až do poslední minuty. Nejprve po Brunclíkově výzvě Staněk zvýšil na 11:0. Ale shot-out domácímu golmanovi spoluhráči zkazili. Neudrželi čisté konto a hosté v poslední minutě v přesilovce snážili na 11:1 a stanovili tak konto celého zápasu.            (pb)

"Kluci hráli s nasazením. Žádný puk pro ně nebyl ztracený. Chuť vyhrát byla cítit po celé utkání. Zadáci se nedopouštěli zbytečných chyb a golman podržel v každé situaci. Proto výsledek s takovou výší. Už teď se ovšem připravujeme na ten domažlický zápas příští neděli a chceme se objevit ve finále." komentoval zápas trenér Bobr

Branky hosté:53:30 Smutný Michal/Mazanec/

Buldoci:Packan,Šůcha,Staněk,Sládek,Houdek,Bobr,Holák,Bárta,Brunclík,Panuška,Červernka,Černoch, Polívka,Dráždil,Beneš