Hokej: Outsider z Kanic na stříbrském ledě Buldoky výsledkově nepřekvapil

Buldoci Stříbro-Sokol Kanice 7:1/2:0,2:0,3:1/

V pěkném sobotním večeru začali obě mužstva ve svižném tempu. Vůbec nikoho nenapadlo, že hosté obývají poslední flek v tabulce. Dobře bruslili a odráželi všechny nájezdy domácího mužstva, snažícího se rozvlnit síť výborně chytajícího Pustiny. Udeřilo až v 5.minutě, kdy vysunul Houdek najetého Šůchu a ten beckhandovou střelou, po průniku vymetl pavučinu nad vyrážečkou Pustinovy klece. Dlouho pak hostující gólman zářil při špatném a nedůrazném zakončování akcí domácích Buldoků. Další změny v zápise listiny střelců jsme se dočkali při přesilovce domácích. Pohlednou kombinační akci Houdka se Staňkem zakončil Černoch.

Ve 2.třetině otevřel skóre hned na začátku kapitán Staněk po přihrávce Šůchy a zvýšil na 3:0. Ač by se zdálo, že hosté hrají druhé housle, opak byl pravdou. Ti pálili jednu příležitost za druhou. Také se v tento moment potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, kdy jeden z protiútoků využil z přihrání Houdka vysunutý beck Bárta a poslal brankáře "na párek" 4:0.

V závěrečné třetině Buldoci opět na začátku proměnili Staňkem jeden z nájezdů a zvýšili na 5:0. Po tomto obdrženém gólu hostující tým rozpoutal mnoho potyček a šarvátek, které nezůstaly bez trestů na obou stranách. V jedné z nich dokázali hosté upravit stav a snížili na 5:1Cibulkou. V závěru zvýšil Staněk, kterému nejprve asistoval Sládek. Ten potom o minutu později uzavřel skóre zápasu po kombinaci s výborně hrajícím Houdkem na konečných 7:1.                                                                                                           (pb)

"Hráli jsme se soupeřem, který nás neprověřil, ale povinnost nám velela získat body v tomto zápase. Sehráli jsme již povedenější utkání, než bylo tohle." stěžoval si trenér Bobr

29.01.2011 17:30

Branky domácí:  4:21Šůcha Jan/Houdek/,12:22Černoch Daniel/Staněk/,19:15Staněk Petr/Šůcha/,25:34Bárta Štefan/Houdek/,39:04Staněk Petr/Holák/,53:00Staněk Petr/Sládek/,53:56Sládek Martin/Houdek/