Hokej:Druhé semifinále ač remíza pro Buldoky postup

Sokol Díly - Buldoci Stříbro 5:5/2:1,0:3,3:1/

2.04.2011 16:15

V nedělním druhém utkání na domažlickém ledě se představil obávaný celek Sokol Díly v plném lesku. Ten který Buldokům ukázal ve Stříbře,že hokej hrát dovede uštědřil znovu lekci z efektivity. Od začátku bodali jak vosy a hned využily naskytnutou šanci k otevření skore. Ve 3.minutě se trefil Soběhart, kterému servíroval Růža 1:0. Buldoci se zle nedobře potýkali s nastalou situací, které nikdo nechtěl věřit ani omylem. V tento moment zvedl prapor a odpovědnost vzal na sebe Dráždil, který od modré bombou srovnal stav 1:1. Nedlouho poté Buldoci nasazovali k obléhání branky domácích při přesilovce, ovšem propadli v rozehrávce a zkušený Škultéty nezaváhal 2:1. Tak skončila první třetina, kdy už jsme zaznamenali spoustu neproměněných situací.

Do druhého dějství Buldoci vstoupili s odhodláním, že se stav musí změnit a nepřipustit překvapení na úkor stříbrského týmu. Naplňovat ho začal po kombinaci s Dráždilem kapitán Staněk, když srovnal na 2:2. Minutu nato z přihrání Brunclíka zvýšil na 2:3. A čistý hatrick během pěti minut dokonal samostatnou akcí 2:4. Mohlo by se zdát, že to soupeř zabalí, avšak opak byl pravdou.

Ve třetí třetině nejprve nachytal v nedbalkách celou obranu i gólmana Volfík s Bauerem, kteří ani nevěděli, že vsítili gól a tak snížili na 3:4. Potom se hra začala přiostřovat a na obou stranách došlo k častým vyloučením. Jednu takovou příležitost, když se naskytla přesilovka 5-3, Buldoci využili a položili základní kámen k úspěchu v tomto zápase. Chytrou střelu, dnes výborně hrajícího Dráždila, pro sebe zužitkoval technický Šůcha a zvýšil na 3:5. Domácí chtěli udělat dobrý výsledek a přidali na tlaku a podařilo se jim snížit agilním Svobodou 4:5. Tlak nepolevoval a Buldoci odolávali i přes dvě nepříjemná vyloučení zkušených hráčů. Paradoxem však zůstane, že domácím se podařilo vyrovnat v utkání na 5:5 Blažkem, ale souboj s Buldoky přesto prohráli. Zápas skončil smírně 5:5. Ovšem Buldoci první semifinále vyhráli v Tachově 11:1 a zaslouženě postupují do finále, kde se střetnou s Tatranem Přimda o přeborníka oblasti.                                                                          (pb)

"Potvrdilo se jediné, každý zápas je jiný a soupeř vždy hraje jen to co mu soupeř dovolí. Potvrzeno sečteno v Domažlicích se místo exhibice hrálo zcela vyrovnané utkání. První měření sil náš tým prolétl,ovšem z druhé prověrky se musíme ponaučit, že se zápas hraje až do konce třetí třetiny a už od první minuty. Hrozně těžce jsme se prokousali k přijatelnému výsledku. Je pravda ale, že jsme neproměnili mnoho šancí, které mohli utkání vtisknout jinou tvář. To se však nestalo a my jsme se s tím museli vyrovnat." komentoval zápas trenér Bobr

Branky domácí:2:19 Soběhart/Růža/,13:01 Škultéty/Zahálka/, 32:31 Volfík/Bauer/, 37:51 Svoboda/Rajal/, 43:55 Blažek

Branky hosté:9