Hattrickem se blýskl Šilhán, tři kanadské body si připsal Kalčík

Za velké mlhy v neděli ráno nastoupili berounští Kelti proti domácím Buldokům. Stříbrští mladíci nechtěli dopustit, aby se opakoval obdobný průběh jako při sobotním zápase s Třemošnou a tak se od první bule pustili s velkým nasazením do soupeře. Hostující Vokáč poprvé kapituloval již ve druhé minutě po střele Kalčíka. To však bylo, co se týče produktivity na dlouhou dobu vše a ačkoli na hřišti po většinu času dominovali. Kelti využili poskytnuté početní výhody na začátku druhé třetiny po vyloučení Kalčíka za nedovolené bránění a srovnali skóre zápasu. Kalčík své provinění krátce na to odčinil a opět poslal Buldoky do vedení, které pojistil hattrickem Šilhán. Kelti dokázali ještě jednou skórovat.

Zhodnocení trenéra Václav Šůchy: „Myslím, že dnes náš tým předvedl daleko lepší hru než v sobotním zápase. Hlavně v závěru zápasu, když našli způsob jak projít dobře bránící sestavou soupeře. Začali si přihrát na krátko. To přineslo tížený efekt. V brance nás podržel náš univerzál Sláma, který skvěle zastupuje Sládka a za muže vede kanadské bodování jako útočník. Máme za sebou první kolo soutěže, kterou nevyšlo úplně podle představ, ale na druhou stranu nikde jsme výrazně nepropadli. Mrzí ztracený bod s Třemošnou a Kertem. Lépe jsme mohli zahrát proti Ústí. Uvidíme, jak se nám bude nyní dařit na hřištích soupeřů.

HC Buldoci Stříbro — SK Kelti 2008   5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Střely: 24:12 Vyloučení: 3:2 Využití přesilovek: 1:1