Chuť Buldokům nechyběla ani v závěru prvního zápasu

V sobotu 14. září přijela na zimní stadion do Stříbra plzeňská škodovka, vítěz loňského ročníku. Domácí nastoupili nezvykle velkým počtu se čtyřmi řadami. Bohužel to mělo za následek slabší výkon týmu. V průběhu zápasu se sestava ještě formovala, hlavně střídání jednotlivých řad. Na Buldocích bylo vidět ještě značná nesehranost a nejistota některých hráčů. V první třetině sice dokázali vzdorovat soupeři, ale spíše kouskováním hry a vyhazováním míčku.
Krizový okamžik přišel v závěru druhé třetiny, když soupeř dokázal v krátké chvíli třikrát skórovat. Přesto domácí tým se nevzdával a bojoval až do konce zápasu. Dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Nepomohla už ani závěrečná powerplay.
Hodnocení trenéra: "Je těžký něco klukům vytýkat, pro polovinu týmu to byl první ostrý zápas. Výrazně nepropadla žádná řada. Přesto do příštího zápasu půjdeme jen se třemi pětkami. Od pondělí přidáváme ještě jednu tréninkovou jednotku. Musíme se více sehrát, zbavit se hrubých chyb. Pokud dokážeme na sobě ještě více zapracovat, můžeme hrát slušné zápasy i se silnými soupeři.“

Hodnocení soupeře: "Od začátku byla vidět převaha hostí, ale domácí se jen tak lehce nedali a hlavně v závěru zápasu měli velkou chuť bojovat. Vítězství si přesto, s konečným výsledkem 3:5, domů odvezli plzeňští hokejbalisté."

HC Buldoci Stříbro - HBC Škoda Plzeň 3:5 (0:1, 1:3, 2:1 - 3:5)

Branky a nahrávky: 14:37 Svoboda (Syrový, Blažek), 26:31 Bubeníček L.(Hrad), 34:31 Hanzlík - 4:21 Kovářík, 13:41 Tarantík, 21:41 Lokajíček (Vlasák), 23:34 Vlasák (Štefan), 25:34 Štefan (Vlasák),.
Rozhodčí: Šůcha, Bárta.Vyloučení: 0:0.Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 32.Střely na branku: 10:18.

Detail ze zápasu zde.