Buldoci ze Stříbra přetavili mečbol v oblastní hokejové zlato.

Tatran Přimda - HC Buldoci Stříbro 6:9/3:5,2:1,1:3/   na zápasy 0:2

15.04.2011 17:30

V pátečním finálovém večeru byli přichystaní na tachovském ledě oba aktéři oblastního přeboru k druhému rádoby  rozhodujícímu zápasu. Od začátku bylo patrné, že Buldoci chtějí vyhrát již tento zápas a začali se tlačit do pásma Tatranu. Hned ve 3.minutě se zmocnil puku šutér Staněk a v koncovce nezaváhal 0:1. Po vystřídání druhá pětka Buldoků neobsadila střelce od modré  a do černého se trefil Šnajdr. Srovnal na 1:1. O několik minut později zatáhl touš do útočného pásma Brunclík, skvěle uvolnil Šůchu a ten zvýšil na 1:2. Za další minutu nádherně zapracoval skvěle hrající Houdek. Vybídl Sládka přihrávkou a ten překonal Andrleho potřetí 1:3. Tatran za pár  momentů vyšperkoval na druhé straně krásnou kombinaci na účet Buldoků,  na jejímž konci stál Poznán a snížil 2:3. Buldoci opět obléhali branku domácích a z jedné povedené kombinace mezi Šůchou, Staňkem a Brunclíkem posledně jmenovaný rovlnil síť 2:4. Zase ovšem došlo k nemilému překvapení všech, když lehce ztracený puk zpracoval Dlouhý a znovu snížil na kontaktních 3:4. Nebývale plodnou třetinu na góly ukončil po vzorné spolupráci s Dráždilem Staněk 3:5.

Druhá třetina je v podvědomí zakódovaná jako pasívní ze strany Boldoků. A nebylo tomu jinak ani dnes. Obdrželi jsme dvě branky z hole Salače L. a Malého, kteří využili slabou koncentrovanost na momenty v utkání a Přimda tak srovnala stav na 5:5. Bylo ovšem dobré, že jsme dokázali také jeden gól dopravit do sítě Tatranu. To se uvolil ke střelbě Sládek a nemýlil se a upravil třetinu na 5:6.

„Poslední třetina“ ročníku začala ubývat náramně hokejově. Jedno ze svých bravurních hokejových kouzel, hned v úvodní minuntě vytáhl z rukávu Brunclík, který namazal Staňkovi a ten gólovou lahůdkou završil dnes hattrickem na 5:7. Buldoci se dostávali před Andrleho často, avšak i na druhé straně měl Packan hodně práce s řešením nastalých situací. Z jedné takové se podařilo bleskurychle rozehrát dopředu a najetý Staněk, dnes při chuti hrající, zaznamenal již čtvrtý zápis a zvýšil na rozdíl třech gólů 5:8. To bylo v době, kdy stříbrský tým hrál v oslabení 3proti4. V tento moment se lámal chléb závěru utkání,  který měl vyznít příznivě pro tým ze Stříbra. Tým z podhadí našel v sobě vnitřní sílu a na zteč branky se vydal obránce Brzobohatý, který svůj průnik zakončil s noblesou a elegancí sobě vlastní. Snížil tak na 6:8. Při vystřídání druhé pětky Stříbra však udeřilo rovněž na druhé straně, kde se zjevili sami před Andrlem Panuška se Sládkem a posledně jmenovaný si rovněž posbíral čepice naházené na led, za svůj dnešní hattrick 6:9. Pěkná gólová tečka za trochu gólově divokým letošním finále mezi Tatranem Přimda a Buldoky Stříbro. Mužstva podala bojovný výkon a na druhé straně v mezích je držel objektivně přesný sudí Martinec.                                                      (pb)

" Tenhle tým projevil velkou vůli po vítězství a také se toto promítlo do konečného výsledku. Jsem rád, že konec se stal pro nás šťastným. Uznávám kvalitu finalového soupeře, který byl v tomto utkání houževnatější. Klání vedl přesný rozhodčí Martinec, který nepřipustil, aby zápas sklouzl jinam. Mám radost, že jsme tuto trofej získali nejenom pro nás Buldoky, ale pro celé Stříbrsko, protože Buldoci jsou tým ze Stříbra." spílal chválu k vítěznému zápasu trenér Bobr

Branky domácí: 3:21Šnajdr/Vejvoda/,9:00 Poznán/Brzobohatý/, 14:28 Dlouhý/Salač L./, 25:24 Salač L /Vejvoda/, 27:12 Malý/Salač E. 51:21 Brzobohatý/Malý/
Branky hosté: 2:23 Staněk, 6:54 Šůcha/Brunclík, 7:30 Sládek/Houdek/, 11:57 Brunclík/Staněk/, 17:17  Staněk/Dráždil, 31:04 Sládek, 40:59 Staněk/Brunclík/, 46:54 Staněk, 54:10 Sládek/Panuška/
Buldoci:Packan, Houdek,Dráždil,Šůcha,Staněk,Brunclík,Bárta,Červernka, Polívka,Beneš, Sládek, Panuška, Holák

Tatran:Andrle, Růžička, Šnajdr, Salač E.,Salač L., Malý, Dlouhý, Vejvoda, Poznán, Koryťák, Brzobohatý

Vyloučení : 5:9, z toho 10-min OT z mužstva Přimdy Poznán a TH(trest ve hře) do konce utkání Vejvoda(úder hlavou)