Buldoci vletěli do plzeňských na plný pecky

Po delší době stříbrští hráči zavítali do Štruncových sadů, odkud málokdy přivezli nějaký ten bod. Oproti soupeři nastoupili Buldoci v početní převaze, a snažili se od začátku o co největší tempo. Klid do hry jim přinesla branka ve 47 vteřině zápasu, když Hanzlík dorážel střelu Šůchy. Gólová smrž nastala v závěru třetiny. Nejdříve první řada po kombinaci zvyšovala na 0:2. Na 0:3 skóroval nováček ze třetí řady Hrachovec a do šatny odcházel Hanzlík s hattrickem.

Ve druhé třetině stříbrští přijali tempo soupeře a nechávali se zbytečně vylučovat. Nedokázali udržet emoce. Během této třetiny strávili na trestné lavici celkem 10 minut. I přesto nedovolili soupeři žádný zvrat zápase.

Ve třetí třetině se plzeňští ještě snažil o srovnání zápasu, ale jejich úsilí nestačilo více jak korigování celkového skóre 4:7.

Vyjádření trenéra Buldoků: „Povedl se na vstup do zápasu. De facto celá první třetina, kluci rychle točili jednotlivé řady. Drželi jsme vysoké tempo a dokázali jsme proměňovat. Ve druhé třetině měli naši hráči problém přístupem soupeře, který velmi důrazně dohrával vzájemné souboje. Následně byli po právu vylučováni. Závěr jsme se snažili jen dohrát, tak abychom soupeři nic nedovolili. Jsem spokojený s výkonem všech hráčů. Bojovala každá lajna.“

HBC Plzeň Litice : HC Buldoci Stříbro 4:7 (0:4, 3:3, 1:0),
Branky: 13. Kudík (Langmajer), 17. Mutínský, 22. Langmajer (Rada) 31. Hurt - 1. Hanzlík (Šůcha), 8. Hanzlík (Bárta, Šůcha), 9. Hrachovec (Tintěra, Kopet), 12. Hanzlík, 16. Hanzlík (Sláma), 20. Polánka (Bubeníček R.), 23. Polánka
Vyloučení: 4:7, využití: 1:0, br. z oslabení: 0:1, Stř. na branku: 20:26