Buldoci si přivezli z Jižních Čech plný počet bodů

Jarní část základní části soutěže odstartovali se čtrnáctidenním zpožděním i stříbrští Buldoci a hned dvěma zápasy v jednom dni.  Nejdříve v půl dvanácté nastoupili proti blatenským datlům, kteří zpočátku byli hodně nepříjemní a stříbrští měli problém se usadit v útočném pásmu. Sice se ujali rychle vedení, ale domácí ještě v první třetině vyrovnali. Ve druhé třetině se dostali krátce i do vedení, ale Buldoci dvě vteřiny před koncem prostřední třetiny, srovnali skóre po bleskové akci z vyhraného vhazování v útočném pásmu. Třetí třetinu už na hřišti dominoval západočeský celek, který nakonec vyhrál 4:2.

TJ Blatná Datels - HC Buldoci Stříbro 2:4 (1:1,1:1,0:2)

Následoval rychlý přesun do Českých Budějovic, kde od půl čtvrté na Buldoky čekal domácí Pedagog.

Zápas se pro Buldoky zprvu vyvíjel docela dobře, většinu času dokázali mít míček pod kontrolou a v 11. minutě se dostali dovedení, které na začátku druhé třetiny navýšili na 2:0. Obě branky padly ve vlastním oslabení. Bohužel, tresty pro stříbrské hráče začali rychle přibývat a postupně byli vyloučení všichni klíčoví hráči Stříbra. To samozřejmě stálo hosty hodně sil a už to vypadalo, že si nedokáže odvést tři body za vítězství. Domácí dokázali v závěrečné třetině, dát kontaktní branku. Vzápětí byli Buldoci posláni do třech. Přesilovce se ubránili s velkým vypětím. Nakonec se ale přece jen radovali Buldoci, kteří se tak vrátili na třetí místo v tabulce.

SK Pedagog České Budějovice - HC Buldoci Stříbro 1:2 (0:1,0:1,1:0)

Hodnocení trenéra: „V Blatné byla zprvu vidět počáteční nervozita. Postupně jsme se ale  oklepali a začali získávat více ze zápasu. Nastříleli jsme hodně tyček. Klukům to tam nechtělo vůbec padat. V Budějovicích bylo vidět, že jsme rozehraní, ale zbytečně jsme se nechali vylučovat a to nám bralo síly. Nakonec jsme byli rádi, že jsme hubené vítězství ubránili.  Chybí nám větší sehranost a také u některých hráčů větší disciplíny. Jeli jsme na jih urvat šest bodů a to se povedlo. Takže jsme udělali další krůček k postupu.“

Sestava: Sládek, Bubeníček R. - Šůcha D., Hrad, Šilhán, Kopet - Kalčík, Berčík, mužík, Bubeníček L., Kratochvílová, Tintěra, Krejčí, Marek