Buldoci se pořádně zakousli do Keltů

Po Plzni a Písku čekal domácí Budloky soupeř z druhé strany tabulky Extraligy mladšího dorostu skupiny B. Berounští Kelti do Stříbra dorazili v sobotu 30. dubna v neúplné sestavě s devíti hráči.

Buldoci se do soupeře zakousli s velkým gustem, když ve 3. minutě v rozmezí 7 vteřin skóroval Syrový. Soupeř s velkým vypětím odolával permanentnímu tlaku domácích Buldoků a z obraného pásma se dostával jen výjimečně. Do konce první části ještě skóroval Kaňák, který ve 13. minutě našel před brankou Bubeníčka, který v klidu nasměroval míček pod „víko“.

Druhá třetina se vyvíjela ve stejném duchu jako ta první, Buldoci zavřeli Kelty v jejich obraném pásmu. Za necelé dvě minuty úspěšně zakončil Bárta přihrávku Lokajíčka, který následně po pěkné kombinaci sám skóroval. Dvěma brankami se zapsal také Kopf, který důsledně ohrožoval svatyni hostí z bezprostřední blízkosti.

Ve třetí třetině diváci mohli vidět dvě parádní branky. Nejdříve z hole Svobody, který bravurně ustál souboj v rohu hřiště a následně Kaňákovo dělovku od modré, za kterou berounský Herrmann jen ohlédnul. Berounští tak po dvou dobře odehraných zápasech odjeli ze Stříbra na prázdno a domácí hráči se mohli radovat s vysoké výhry 10:0.

Hodnocení trenéra Václava Šůchy: „Abych pravdu řekl, na tento zápas jsme se připravovali s ohledem na spíše rostoucí formu Keltů. Ještě před samotným zápasem mě zaskočila sestava hostů.  Je znát, že kluci se poslední měsíc mohou sehrávat na trénincích v kompletní sestavě.  Výborně dnes zahrál Martin Lokajíček (1+5), který se samotnou hrou neskutečně baví. Příjemně mě překvapil Kuba Syrový, který po zdravotních problémech si na posledním tréninku, řekl o postavení v první lajně. Nejvíc mě však potěšila čistá hra bez toho, aniž bychom opláceli soupeři hrubé zákroky, když neberu na zřetel vyloučení Bárty zadržení o dvě hlavy většího hráče. Jsem rád, že i bez možnosti postupu do závěrečných bojů o titul, tým se snaží zahrát co nejlepší výsledek.“

HC Buldoci Stříbro – SK Kelti 2008 10:0 (4:0,4:0,2:0)
Střely: 38:9, Vyloučení 1:3, Využití: 1:0, Br. v oslabení: 0:0

Branky a střely: 3. Syrový (Lokajíček), 3. Syrový (Lokajíček), 9. Kaňák (Lokajíček), 13. Bubeníček L. (Kaňák), 17. Bárta (Lokajíček), 22. Lokajíček (Kaňák), 24. Kopf (Kalčík), 27. Kopf (Lokajíček), 33. Svoboda, 44. Kaňák (Šilhán, Sláma J.)

Sestava: Sládek (Bubeníček) - Šilhán, Kaňák, Hrad, Sláma O., Kopet – Sláma J., Lokajíček, Syrový, Bárta, Kopf, Kalčík, Bubeníček L., Svoboda, Rejda, Tintěra

více fotek najdete ZDE