Buldoci měli prodloužený zářijový víkend hodně nabitý

V sobotu jako první na buly postavilo hokejbalové „A“ proti  HBC Rolling Balwans Plzeň. Plzeňští se povedlo v 11. minutě poslat za záda Kořínka dva slepené góly, na které domáci stačili zareagovat. V následující minutě Fiala využili přihrávky Burdy.  Dvě minuty před koncem druhé třetiny srovnal Hanzlík. Vyrovnané skóre vydrželo pouhou půl minutu, když se ujali podruhé vedení.

Ve třetí třetině hosté znovu odskočili na rozdíl dvou branek, ale i tentokrát Buldoci dokázali po střelách Hrada a Holáka zkorigovat stav utkání.  Balwanům se i do třetice povedlo  poslat za záda domácího v rychlém sledu další dva míčky. Stříbrští sice ještě dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale ani závěrečná powerplay, již nic nezměnila.

HC Buldoci Stříbro – HBC Rolling Balwans Plzeň 5:6 (1:2,1:1,3:3)
Střely: 28:30  Vyloučení 3:1  Využití: 1:1 Br. v oslabení: 1:0

Odpoledne nastoupili mladší dorostenci proti SK Kelti 2008 (Beroun). V brance dostal příležitost třetí gólman stříbrských Buldoků Roman Bubeníček, bohužel ještě v průběhu první třetiny byl vystřídán Kořínkem, když inkasoval poměrně laciné dvě branky. Vedení Keltům umožnilo hrát uzavřeným obranným pásmem. To samozřejmě Buldoků působilo značné problémy. Na první branku soupeře ještě domácí pohotově zareagovali, když v přesilovce vyrovnal Šůcha. Potom se Kelti opět dostali lacino do vedení a znovu zazdili své obranné pásmo.

Ve druhé třetině to na hřišti vypadalo jak na střelnici. Buldoci byli většinu času v útočném pásmu. Jejich snažení však vycházelo na prázdno. Většina střel netrefila prostor vymezený třemi tyčkami a pokud ano, tak uvízla v lapačce Vozdeckého. Naštěstí do druhé přestávky domácí vyrovnali. Když Svoboda poslal míček přímo z buly do branky.

Ve třetí třetině Budloci trpělivě dobývali keltskou branku.  V 42. minutě poslal trenér Šůcha specielně složenou pětku hráčům s jediným úkolem -  „Teď a nebo nikdy“. Tato taktika se opravdu vyplatila a Daniel Šůcha poslal střelou Buldoky do vedení, které si ještě vzápětí pojistili brankou Čecha.

Hodnocení trenéra Václav Šůchy: „Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu. Přesto toho nelituji, potřebujeme, aby i Roman Bubeníček dostal příležitost v brance. Dnes se mu bohužel nepovedlo. To se prostě stává. Potom jsme se hodně nadřeli, abychom stav zápasu otočil v náš prospěch. Povedlo se nám využit dvě ze tří přesilovek. Důležitý je, že jsme si připsali tři body a odlepili jsme se od dna tabulky.“

HC Buldoci Stříbro – SK Kelti 2008 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Střely: 27:17  Vyloučení: 3:4   Využití: 2:0  Br. v oslabení: 0:0

V podvečer v Plzni nastoupilo ke svému prvnímu zápasu sezóny také hokejové „A“ proti HC Holýšov A. Za soupeře nastoupilo několik exligových hokejistů, přesto Buldoci se nenechali vůbec zahanbit. Sice na konec prohráli 3:2, ale na první zápas bez jakýchkoliv společných tréninků, to je dobrý výsledek.

HC Buldoci Stříbro – HC Holýšov 2:3

V neděli dopoledne mladší dorost odcestoval do Třemošné. Ve třetí minutě našel Roman Bubeníček, tentokrát na pozici útočníka našel Bártu, který otevřel skóre zápasu. Tato druhá útočná řada mohla v následujícím střídání zařídit druhou branku. Střela benjamínka Krejčího skončila na tyčce.

Ve druhé třetině měli domácí několik šancí vyrovnat. Nejblíž byli 19. minutě, když musel za stříbrského gólmana Kořínka zaskočit obránce Hrad. Jeho zákrok byl sice potrestán trestným střílením, které Třemošná nevyužila. Jak se však říká: Nedáš, dostaneš! O dvě minuty později následovalo trestné střílení proti domácím. Exekuce se ujal Hůrka, který na rozdíl od domácího hráče, se nemýlil. Brankou do šatny pojistil Buldokům tříbrankové vedení po dvou třetinách Hrad.

Chvilkové zaváhání ve třetí třetině Kořínka, který díky nepozornosti si dobrovolně uklidil míček od červené za svá záda, dalo domácí novou sílu a chuť bojovat. Buldoci byli nuceni trochu hru při ostřit a zastavit nápor třemošenských hráčů a hráček. To se jim podařilo a mohli se nakonec radovat ze druhé výhry za sebou.

Hodnocení trenéra V. Šůchy: „Velká pochvala pro všechny kluky, dnes předvedli velké nasazení. Chtěli jsme Třemce sebrat body, které nám vzala u nás. Zápas jsme sehráli přesně jak jsme potřebovali. V jednu chvíli nám pomohlo štěstí, když domácí nedokázali na několik pokusů dostat míček do branky.  Doufám, že nám dnešní forma zůstane a poradíme si s favorizovaným Alpiqem Kladno.“

TJ Tatran Třemošná — HC Buldoci Stříbro   1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Střely: 21:25  Vyloučení: 8:6   Využití: 0:1  Br. v oslabení: 1:0

Těžké utkání čekalo doma muže proti HBC Plzeň B. Týmu, který má ve svých řadách ostřílené hokejbalisty. Za domácí Buldoky se letos poprvé představil hostující dobřanský brankář Marek Košňar, který měl velkou zásluhu na tom, že na světelné tabuli svítilo poměrně vyrovnané skóre.

Do útoku se postavil letos poprvé také Jan Šůcha, který s Burdou byli jediný, kteří korigovat stav zápasu. Oba zmínění zařídili všechny tři branky domácích. Bohužel časté vyloučení stříbrských hráčů znemožňovalo uhrát lepší výsledek. Tomu nepomohlo ani vyloučení Burdy v závěru zápasu, který neustál pasivní verdikt rozhodčího po zákroku na J. Šůchu. I ve čtvrtém zápase vyšlo hokejbalové „A“ na prázdno.

HC Buldoci Stříbro – HBC Plzeň B 3:5 (1:2,1: ,1:2)
Střely: 29:36  Vyloučení: 6:2   Využití: 1:1  Br. v oslabení: 0:0

V pondělí se na stříbrském zimním stadionu uskutečnil první turnaj přípravek RSHb západ. Zde si Buldoci poradili s Tatranem Třemošná 6:4 a v druhém zápase remizovala s HBC Plzeň 4:4.