Budějovice si odvezli ze Stříbra debakl

Pro stříbrské Buldoky byly sobotní dva duely posledními zápasy podzimní části na domácím hřišti. Oba dva týmy se předvedli v nejlepší formě.

Starší žáci se do svého soupeře z Českých Budějovic pustili s nečeknou vervou. V šesté minutě otevřel domácí Homolka skóre zápasu. Za necelou minutu tentýž hráč přihrál na 2:0 Kopfovi. V 10. minutě se poprvé zapsal do střelecké tabulky Martin Lokajíček, nová posila stříbrských starších žáků. Lokajíček stál i na začátku asi nejhezčí akce zápasu, když Buldoci využili přesilové hry a přesnými přihrávkami na jeden dotyk v útočném pásmu překonali budějovický hráče, do odkryté branky přesně zakončoval bejamínek týmu Krejčí. V závěru mohl navýšit skóre ještě Bárta, ale poté co překonal brankáře sjel mu míček z čepele hokejky.

Zaskočený soupeř nedokázal vůbec najít recept jak zabránit dalšímu debaklu. Až v závěru druhé třetiny využil lídr budějovického Pedagogu zaváhání stříbrské obrany a z brejku překonal domácího Sládka.
I ve třetí třetině herní převaha ze strany stříbrských Buldoků pokračovala. Góly Kalčíka a Lokajíčka si domácí připsali vyšší výhru v sezóně.

HC Buldoci Stříbro - SK Pedagog České Budějovice 7:1 (4:0,1:1,2:0)
Střely: 61:13, Vyloučení: 2:2, Využití: 1:0, Br. v oslabení: 0:0

Sestava: Sládek R.– Šůcha D., Hrad, Kopet, Šilhán, Lokajíček- Krejčí, Kalčík, Bárta, Homolka, Bubeníček L., Kopf, Tintěra, Rejda, Bubeníček R., Marek

Hodnocení trenéra Václav Šůchy: „Kluci mě v první třetině příjemně zaskočili. Měli famózní vstup do zápasu. Mrzí mě, že nemáme natočenou čtvrtou branku. Byla to učebnicově provedená kombinace v přesilovce. Celý tým se dobře rozehrál, nyní nás čekají zápasy na jihu Čech (1.11. Jindřichův Hradec a 22.11. Suchdol n./L.), to znamená na asfaltu. Uvidíme jak se s tím vyrovnáme.“

****

Hokejbalový A-tým nastoupil proti HBC Elefants Lhotka, soupeři kterého v prvním kole porazil 8:2. Stejně jako starším žákům, tak i mužům se povedl vstup do zápasu a ve 2. minutě se ujali vedení po průniku Ondřeje Slámy napříč celý hřištěm. Druhou branky vstřelil Burda, na kterou rychle Elefanti zareagovali a korigovali skóre zápasu na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina byla vyrovnaná, na obou stranách si týmy připsali po jedné brance.

Ve třetí třetině první pětka zavelela do útoku a třemi brankami poslala Elefanty domů opět bez bodů.

HC Buldoci Stříbro - HBC Elefants Lhotka 6:2 (2:1,1:1,3:0)
Střely: 43:48, Vyloučení: 7:2, Využití: 0:1, Br. v oslabení: 0:0

Sestava: Kořínek – Holák, Šaman, Šůcha V., Slámo O. – Burda, Šůcha J., Sládek M., Růžička, Junek, Hanzlík, Krejčí, Vokurka

Hodnocení trenéra Václav Šůchy: „Pomohlo nám to, že jsme se dostali rychle do vedení. Hodně nás podržel gólman Kořínek. Soupeř měl hodně nebezpečných akcí, které dokázal vychytat. První pětka samozřejmě opět drtila soupeře, o čemž svědčí fakt, že dala pět ze šesti branek. Burda si připsal další hattrick.“