Adam Šilhán, Buldok vícemistrem světa

V průběhu prvního červencového týdne proběhlo Mistrovství světa juniorů v hokejbalu v kanadském St. John´s. V kategorii U20 se stali naši reprezentanti mistry, když v prodloužení finálového zápasu porazili Kanadu. O několik hodin dříve hrála naše reprezentace U18 také finále s Kanadou. Bohužel v zápase, který do značné míry ovlivnili rozhodčí podlehli domácímu celku a získali stíbrné medaile. Ve výběru U18 měli zastoupení stříbrští Buldoci, Adama Šilhána.

V krátkosti jsme na dálku (Doblin -Hvar) vyzpovídali Adama při návratu do České republiky.

1. Jaké pocity prožíváš jako vícemistr světa?

Měli jsme blízko k prvnímu místu, zatím to beru jako zklamání. Mohli jsme být historicky první výběr U18, co by měl zlatou medaili. S odstupem času, se to bude jevit určitě jako obrovský úspěch. Ale teď, krátce po finále to hodně bolí

2. Jak bylo MS fyzicky náročné?

Bylo hodně náročné, za 5 dní jsme hráli 7 zápasů. Měli jsme skvělý organizační tým, v čele s masérem Evžou, který pro nás dělal maximum a určitě nám hodně pomohl s drobnými zraněními a únavou ze zápasů

3. Jaký byl nejtěžší moment na turnaji?

Nejtěžší moment byl asi z utkání s Amerikou, kdy jsme museli vyhrát. Prohrávali jsme 2:0, zápas jsme otočili a dostali se do finále. Naopak nejhorší moment pro mě a myslím si, že i pro všechny kluky bylo, když jsme museli sledovat odpočítávání posledních 10ti sekund hrací doby ve finále, ve kterém jsme prohráli 3:1 s Kanadou.

4. A nejhezčí zážitek?

Nejhezčí zážitek byl určitě zápas s Amerikou, celý tým držel pospolu, hráli jsme jako jeden a za stavu 0:2 jsme dokázali zápas otočit na 4:2

5. Jaký byl turnaj z pohledu organizace.

Turnaj byl organizovaný dobře, jen jsem viděl problém u rozhodčích. Dělali spoustu chyb a to by se na takové úrovni určitě stávat nemělo

6. Jak jste trávili "volný" čas?

Moc toho volného času jsme neměli, bylo to přece jen 7 zápasů za 5 dní, ale přesto jsme stihli výlet na nejvýchodnější místo Severní Ameriky. A pak jsme se stihli podívat i do nákupního centra, to bylo asi vše. Jinak jsme odpočívali na hotelu.

Adamovi samozřejmě blahopřejeme k zisku stříbrné medaile a děkujeme za reprezentaci klubu. Přejeme mu příjemnou dovolenou u moře a v nadcházející sezóně jak v hokeji, tak i v hokejbalu.